↑ top

2013 Hosts

Ann Arbor, MI

A3C Collaborative Architecture
Angelini & Associates
Blu Homes
City of Ann Arbor
Damian Farrell Design Group
Hobbs + Black Architects
HopkinsBurns Design Group
Lord Aeck Sargent
Meadowlark Builders
O/X Studio
Quinn Evans Architects

Atlanta, GA

Mack Scogin Merrill Elam
Perkins + Will

Boston, MA

Bergmeyer
Blu Homes
Cambridge Seven Associates
CBT
Kling Stubbins
Maryann Thompson Architects
Organization for Permanent Modernity
Payette
RMA Architects
Safdie Architects
Sasaki Associates
Shepley Bulfinch
Steffian Bradley
Stoss Landscape Urbanism
William Rawn Associates

Chicago, IL

4240 Architecture
Active Transportation Alliance
AECOM
BSA LifeStructures
Chicago Metropolitan Agency for Planning
Cook Architectural Studio
Cordogan Clark & Associates
Farr Associates
Gensler
Gettys
Ghafari (3)
Gridwerk
John Ronan
Northworks
Pappageorge/Haymes Partners
Perkins Eastman
Ross Barney
RTKL (3)
SB Friedman
SMNG‐A
Solomon Cordwell Buenz
SOM
Studio Dwell
UrbanLab
Valerio Dewalt Train
Vinci Hamp Architects
VOA
Worn Jerabek

Cincinnati, OH

GBBN

Columbus, OH

NBBJ

Denver, CO

Community Planning and Development / City and County of Denver
Fentress (2)
Oz
RNL
Slaterpaull

Detroit, MI

Detroit    Eastern Market
Fanning Howey
Gensler
Ghafari
Hamilton Anderson (2)
HKS
inFORM Studio
Integrated Design Solutions
Kraemer Design Group
LSL Planning, Inc.
M1/DTW
Neumann/Smith Architecture
Rossetti
SHW
SmithGroupJJR
TMP

Flint, MI

THA Architects

Grand Rapids, MI

Integrated Architecture
Progressive AE
Tower Pinkster

Kansas City, MO

Collins Noteis & Associates

Lansing, MI

ASL Design

 

Los Angeles, CA

Ball Nogues
Barton Phelps
Johnston Mark Lee
Killefer Flammang
Lehrer
Lorcan O'Herlihy
Marmol Radziner
RNL
Studio Works
Tate Snyder Kimsey

Minneapolis, MN

HGA
Julie Snow
MS&R

Myrtle Beach, SC

inFORM Studio

New York City, NY

ABA Studio
Alexander Gorlin
Architecture Research Office
Baxt/Ingui
Beyer Blinder Belle
Campion Platt
Center for Urban Pedagogy (CUP)
Cetra Ruddy
Conant
Cooper, Robertson & Partners
Ennead
Freyer Collaborative Architects
FxFOWLE
G TECTS
Gensler
Gluckman Mayner
HLW International
Iu & Bibliowicz
Jaklitsch/Gardner
Joeb & Partners
KPF
Leeser
Lewis Tsurumaki Lewis
MADE
Manifesto (2)
Marble Fairbanks
MODU
Montroy Anderson DeMarco (2)
Morphosis
Morris Adjmi
Pei Cobb Freed & Partners
Perkins + Will
Perkins Eastman
pHdesign
Pompei A.D.
Rockwell
Ronnette Riley
Rusk Renovations
Sarah Tombaugh
Selldorf
SHoP
Smith‐Miller + Hawkinson
SO-IL
Spector Group
Studio Daniel Libeskind
Studio SUMO
Suk Design Group
Swanke Hayden Connell
Woods Bagot
WXY Architecture & Urban Design (2)

Philadelphia, PA

Kieran Timberlake

Portland, OR

Allied
Boora
William Kaven Architecture

Salt Lake City, UT

FFKR

San Francisco, CA

ASD
BAR Architects
Blu Homes
Bohlin Cywinski Jackson
EHDD
Endres Studio
Gast
Gensler
Handel
Iwamoto/Scott
Leddy Maytum Stacey
Lee Burkhart Liu
Loisos + Ubbelohde
Lundberg Design
Mark Cavagnero
McCall Design Group (2)
Public Architecture
Stanley Saitowitz

Seattle, WA

LMN
Miller Hull
NBBJ
Olson Kundig

Virginia Beach, VA

Waller Todd Sadler

Washington, DC

Cooper Carry
Lehman Smith McLeish
RTKL